Miażdżyca leczenie Warszawa

Miażdżyca to dość częsta choroba związana z układem krwionośnym, niebezpieczna dla serca. Miażdżyca nazywana jest często cichym zabójcą, ponieważ rozwija się w zasadzie bezobjawowo i bezboleśnie. Osoby cierpiące na miażdżycę odkrywają dopiero niepokojące symptomy, gdy tętnice są już poważnie zwężone.

Miażdżyca przyczyny choroby

Najczęściej przyczyną miażdżycy jest zła dieta pełna tłustych potraw oraz palenie tytoniu. Czynnikiem wzmagającym rozwój choroby są nadciśnienie tętnicze oraz cukrzyca. Nieleczona miażdżyca naczyń wieńcowych skutkuje zawałami serca, z kolei miażdżyca tętnic szyjnych prowadzi do udaru mózgu. Eliminacja tych czynników wpływa na obniżenie ryzyka wystąpienia choroby.

Objawy miażdżycy

Jak rozpoznać, miażdżycę? Najlepiej umawiając się na wizytę u dobrego kardiologa. Co powinno nas do tego skłonić? Na przykład gdy zauważamy, że łatwiej się męczymy, pojawiają się trudności z koncentracją i zapamiętywaniem – to może być znak, że tętnice zwężone są co najmniej o połowę. Poważniejszymi objawami miażdżycy są ból przypominający ściskanie klatki piersiowej, który promieniuje do szyi oraz szczęki, a także rąk. To ostatni dzwonek, by odwiedzić kardiologa.

Miażdżyca leczenie Warszawa

Dobry kardiolog, który ma za sobą wiele lat praktyki zawodowej bez trudu zdiagnozuje miażdżycę i zleci leczenie. Niestety nie ma medykamentów, które działałyby bezpośrednio na zmiany miażdżycowe. Pacjentom cierpiącym na tę chorobę podaje się leki obniżające ciśnienie, krzepliwość oraz poziom cholesterolu. W zaawansowanym stadium wykonuje się u chorych angioplastykę, czyli rozszerzanie zwężonych tętnic i balonikowanie, a także by-passy. Zapraszamy Państwa do naszego gabinetu, gdzie przyjmuje bardzo dobry kardiolog – Piotr Gajewski. Warszawa, Twardowska 3 – to adres naszej placówki, miejsce w którym odzyskają Państwo zdrowie.