Nadciśnienie tętnicze – leczenie Warszawa

Kwestie dziedziczno-genetyczne, otyłość i zaburzenia nerwicowe, stres – to główne przyczyny nadciśnienia tętniczego. Powodem rozwoju nadciśnienia tętniczego może być również podwyższone stężenie sodu w surowicy krwi, które jest związane np. z nadmiernym soleniem potraw.

Nadciśnienie tętnicze objawy wstępne:

  • zwiększona pobudliwość nerwowa
  • zaburzenia snu
  • uczucie przemijającego ucisku w głowie, głównie w okolicy potylicy i w skroniach
  • kołatanie serca
  • szum i zawroty głowy
  • miernie podwyższone ciśnienie tętnicze krwi

Nieleczone nadciśnienie tętnicze się pogłębia i prowadzi do zmian zagrażających życiu. Może dojść do obrzęku płuc, zaburzeń mowy, niedowładu, upośledzeniu wzroku, niewydolności nerek, a nawet do wylewu krwi do mózgu, czy do zawału serca.

Leczenie nadciśnienia tętniczego Warszawa

Leczenie nadciśnienia tętniczego na własną rękę, a nie pod kontrolą dobrego kardiologa, może spowodować więcej szkody niż pożytku. W leczeniu nadciśnienia tętniczego wymagane są okresowe wizyty weryfikujące stan zdrowia pacjenta. Warto wiedzieć, że możliwości farmakologicznego korygowania ciśnienia tętniczego są duże. Nowoczesna medycyna zna coraz więcej sposobów leczenia nadciśnienia tętniczego. W Warszawie jest wielu specjalistów zajmujących się tego typu schorzeniami, ale jeżeli interesuje Państwa dobry kardiolog to polecamy zapisać się na wizytę w naszym gabinecie, gdzie przyjmuje doktor Piotr Gajewski, specjalista z wieloletnim doświadczeniem, którego pacjenci uwielbiają. Nasz prywatny gabinet kardiologiczny w Warszawie przy ulicy Twardowskiej 3 wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, zgodny ze standardami obowiązującymi w najlepszych placówkach medycznych w Polsce.